Zavrieť

Porady

Technické zhodnotenie prenajatého majetku

prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac
Dobrý deň,
poprosila by som Vás o váš názor na technické zhodnotenie prenajatého majetku. Spoločnosť si prenajala zo zahraničia stroj. V nájomnej zmluve sa zaviazala, že nájomca zabezpečí a uhradí náklady spojené s dovozom, inštaláciou a montážou predmetu nájmu, pripraví priestory pre osadenie nájmu a zabezpečí prívod energií.
Stroj zo zahraničia priviezla, potom ho žeriavom musela previesť od brány až po miesto kde sa bude osádzať , a následne ho osadila. Na každú činnosť sú osobitne vystavené faktúry. Neskôr na tomto stroji vykonala technické zhodnotenie - modernizáciu - rozšírila o súčasti ktoré neboli v pôvodnom osadení a sú neoddeliteĺnou časťou tohoto stroja. Je podľa Vášho názoru preprava stroja prevádzkovým nákladom ?

Ďakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bude odpisovať prenajatý priestor, alebo TZ prenajatého priestoru?
majiteľ vám preplatí zostatkovú cenu TZ po skončení nájmu, teraz na to nie je dôvod.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kira Pozri príspevok
Firma má prenajatý priestor na 20r.,v ktorom vykonala TZ so súhlasom majiteľa. TZ je vo výške 20000€ a spoločnosť bude prenajatý majetok odpisovať. Môžeme sa dohodnúť s majiteľom o znížení nájomného o odpisovanú sumu, alebo sumu TZ brať ako vopred zaplatené nájomné na niekoľko mesiacov vopred ? Ďakujem
Dohodnúť sa s ním samozrejme môžete. Len či s tým bude súhlasiť. Na dohodu treba vôľu obidvoch strán.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira Pozri príspevok
Firma má prenajatý priestor na 20r.,v ktorom vykonala TZ so súhlasom majiteľa. TZ je vo výške 20000€ a spoločnosť bude prenajatý majetok odpisovať. Môžeme sa dohodnúť s majiteľom o znížení nájomného o odpisovanú sumu, alebo sumu TZ brať ako vopred zaplatené nájomné na niekoľko mesiacov vopred ? Ďakujem
Ja len aký by to malo dopad pri pôvodnom nájme a pri znížení nájomného.Ako Kejka uviedla, pri skončení nájmu by po zníženom nájme, alebo predplatenom nájme majiteľ nepreplácal ZC TZ, pri nezníženom nájme by bolo dobré uviesť v dodatku formuláciu o ZC prenajatého TZ. Ako som uviedla, zmluva je na 20r.
Naposledy upravil kira : 12.10.10 at 18:06
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kira Pozri príspevok
Ja len aký by to malo dopad pri pôvodnom nájme a pri znížení nájomného.Ako Kejka uviedla, pri skončení nájmu by po zníženom nájme, alebo predplatenom nájme majiteľ nepreplácal ZC TZ, pri nezníženom nájme by bolo dobré uviesť v dodatku formuláciu o ZC prenajatého TZ. Ako som uviedla, zmluva je na 20r.
Presne taký ako si dohodnete v zmluve. Ako to má vedieť niekto iný, čo si tam uvediete?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

marjankaj Pozri príspevok
Presne taký ako si dohodnete v zmluve. Ako to má vedieť niekto iný, čo si tam uvediete?
Ja to rozoberám s vami preto, aby som niečo neopomenula a vyjadriť sa môže so svojimi skúsenosťami každý. Keď k niečomu príde, povozia sa na vás pre zlú formuláciu. Preto chodím na PORADU
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať